Accommodation in Croatia

Book your holiday apartment directly from property owners

Domy i apartamenty w Chorwacji
Basen Zwierzę domowe
Pralka do prania Sauna
Zmywarka TV-satelitarna/kablowa
Łóżeczko dziecięce Teren zamknięty
Widok na morze/jezioro Internet

Trogir Chorwacja, apartamenty Trogir, kwatery prywatne i pokoje

Starówka Trogiru znajduje się na małej wyspie, z mostów łączący go z lądem i wyspą Ciovo. Miasto jest podzielone na 3 części jedna część, którą położonych na kontynencie, jedna część na historycznej wyspie i jednej części na wyspie Ciovo, stare miasto jest często określany jako muzeum miejskiego, który nie dziwi biorąc pod uwagę historyczne skarby który znajduje się na Starym Mieście. - Romański portal mistrza Radovana, gotycki i arcydzieła renesansowych Gojkovic i Alesi, Duknovic i Nikola Firentinac itp. to tylko niektóre z budynku i pomnik na Starym Mieście.

Odesłano lat Trogir stał się jednym z głównych ośrodków wakacyjnych w Chorwacji, zarządzanie miastem postawił na wiele wysiłku w marketing miasta, wszystko naprawdę trwało, kiedy miasto otrzymało wymienione na liście UNESCO do światowego dziedzictwa kultury. Miasto posiada łącznie 20.000 zarejestrowanych łóżek, co jest względne dużej pojemności uznając, że miasto ma tylko 13.000 mieszkańców.

W ciągu ostatnich kilku lat zagraniczni inwestorzy nabyli nieruchomości w mieście, większość tego majątku zostały starannie odnowione.

trogir

Historia Trogiru:

Pierwsi mieszkańcy na terenie dzisiejszej Trogir byli Ilirowie. Na 4 i 3 ct BC, Grecy założyli tu kolonię Tragurium. Następny colonisations w tej dziedzinie były Rzymianie, którzy wzięli Tragurium do ich imperium. Już w tym okresie, Trogir był ważnym portem i spichlerz państwa. Z upadku Cesarstwa Zachodniego, Trogir i innych starych rzymskich miast w Dalmacji stał się częścią specjalnej prowincji Wojskowej Temat) Cesarstwa Bizantyjskiego.

Ze względu na położenie na wyspie, miasto nie spełnia tragiczny los Salona, ​​który został zniszczony podczas ataku Awarów i Słowian. Podczas migracji Słowian mieszkańcy zniszczonej Salony uciekł do Trogiru. Od 9 w. na, Trogir hołd władcy Chorwacji. W roku 1107 został wyczarterowany przez węgiersko-chorwackiego króla Coloman.

W 1123 Trogir został zdobyty i prawie całkowicie zniszczony przez Saracenów. W krótkim czasie po tym zrobiło się odzyskać, ale nadal burzliwe czasy kontynuował: władcy często zmieniane, a wśród nich króla Beli IV, a po nim chorwackich książąt, głównie z rodziny Subic. W 1420 okres panowania Wenecji rozpoczął i trwał aż do jego upadku w 1797 roku, kiedy Trogir stał się częścią imperium Habsburgów. Z wyjątkiem krótkiej okupacji francuskiej od 1806 do 1814 roku, trwało to do 1918 roku. Po I wojnie światowej Trogir stał się częścią Państwa Słoweńców, Chorwatów i Serbów, a następnie Królestwa Jugosławii.

Podczas II wojny światowej, Trogir został zajęty przez Włochy, a następnie uwolniony w 1944 roku. Od tego czasu należał do drugiej Jugosławii, a od 1991 do Chorwacji.

Kulturowe:

Miłośnicy kultury i zabytków, sztuki, oryginalnej architektury i ładne alejki mają możliwość w Trogirze, aby dowiedzieć się o różnorodne i skomplikowane dziedzictwo - romański portal główny Radovana gotyku i renesansu arcydzieła z Gojkovic i Alesi, Duknovic i Nikola Firentinac itd.

Każdy dostaje zaskoczony pięknem tej perły Dalmacji, jej mury miejskie, kamienne domy i ulice. Fakt, że UNESCO dodał starą część miasta na listę światowego dziedzictwa kulturowego, podkreśla wartość kulturową miasta.

trogir-kamerlengo

Najważniejsze kulturalne rzeczy w Trogirze to:

Historyczne jądro miasta Trogir ma około 10 kościołów i liczne budynki z 13 wieku, 17-ta ct. Miasto bramy i mury miejskie z 15 ct. Wejście od strony północnej znajduje się rzeźba Najświętszej Iwana Ursiniego, patrona tego miasta.

Twierdza Kamerlengo (15 w.), stąd jest wspaniały widok na miasto, w partii miesiącach letnich koncertów odbywa się w twierdzy.Undo edits

Joomla SEF URLs by Artio
FaLang translation system by Faboba