Accommodation in Croatia

Book your holiday apartment directly from property owners

Domy i apartamenty w Chorwacji
Basen Zwierzę domowe
Pralka do prania Sauna
Zmywarka TV-satelitarna/kablowa
Łóżeczko dziecięce Teren zamknięty
Widok na morze/jezioro Internet

Apartamenty Sibenik, kwatery prywatn Sibenik, domy na wakacje

Šibenik jest położony w bardzo malowniczej zatoce, w której jedna z najpiękniejszych rzek w przepływach Chorwacji, rzeka Krka. Miasto zostało wspomniane po raz pierwszy w 1066 roku, kiedy król Petar Krešimir dał dotację na rzecz miasta. Oczywiście miasto również był zamieszkany w czasach prehistorycznych. Dowody archeologiczne odkrycia z miejsca zwanego Danilo. W epoce żelaza miejsce było zamieszkane przez ilyryjskie pokolenia Liburni. Dziś miasto jest administracyjnym, gospodarczym i kulturalnym centrum regionu. Ma około 50,000 mieszkańców. Było to pierwsze miasto na świecie zmienny prąd elektryczny i pierwsze w Chorwacji z oświetlenia publicznego.

Gospodarka miasta jest oparta na przemysł (metale nieżelazne, aluminium), tkaniny i przetwórstwa żywności, jak również w przemyśle stoczniowym i turystyki. Główne zawody w okolicach Sibenik to uprawa winorośli, warzyw i owoców rośnie.

sibenik-view-on-st.-james

Zakwaterowanie w Sibenik:

W mieście i jego okolicach można znaleźć wszystkie rodzaje zakwaterowania. Miasto liczy około 3000 miejsc noclegowych w kwaterach prywatnych, targi część noclegów w Sibenik można znaleźć w centrum starego miasta. W odniesieniu do hoteli i moteli są 1510 pokoje i apartamenty z 3110 łóżek. W okolicy znajdują się 3 obozy z 800 części. Najbardziej znanym obszarem hotele jest Solaris, które obejmują 5 hotele z apartamentów, willi, obóz i przystań.

Wille z basenem i dom wakacyjny dla ekskluzywnych zwyczajów są ograniczone w okolicy, ale przede wszystkim w okolicach miasta niektóre wille są dostępne.

Co warto zobaczyć w Sibenik:

Jeden z najbardziej znanych zabytków w Szybenika jest Katedra św Jakuba, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza tym istnieje wiele innych kościoły, pałace i portale w centrum miasta. Podobnie jak wiele innych miast dalmatyńskich, Šibenik ma główny plac z ratuszem i Pałac Rektora. Innym ciekawym kwadrat jest jeden z czterech studni, który został zbudowany w 1451 przez Wenecjan. Muzeum Miasta mieści się w pałacu rektora.

  • Istnieją cztery twierdze w mieście: St John, St Mihovil, św Nicole i Šubićevac.
  • W okolicach miasta znajdują się dwa parki narodowe: Krka i Kornati.
  • W pobliży Šibenik można odwiedzić Park tematyczny Etnoland Dalmati gdzie można poznać tradycję, obyczaje i sposoby życia w minionym Chorwacji.
  • Możesz odwiedzić Raptory centrum Dubrava gdzie można zobaczyć wszystkie rodzaje ptaków.

  • sibenik_accommodation_mediu

 

Gdzie jeść:

W wielu restauracjach można znaleźć krajowych i międzynarodowych potraw. Lokalne specjały są gulasz rybny, pršut, jagnięcina i różne rodzaje dań rybnych. Rodzaj powłoki, małże to specjalność tej dziedzinie nie tylko z powodu jego smaku, ale dlatego, że rośnie 3 - 5 razy szybciej niż gdziekolwiek indziej na świecie. Mogą one być przygotowane w ponad 140 różnych sposobów. Najbardziej znanym winem tego obszaru jest Babić jak Prosek, naturalne wino deserowe. Niektóre restauracje w mieście.

Zlatna Ribica (Golden Fish) - wielka restauracja umieszczona w zatoce.
Gradska Vjecnica - obok św Jakuba. Weneckim stylu budynku, tutaj można również jeść na zewnątrz pod portykiem.
Nr 4 club - Bardzo ładny przeszklony taras w centrum Sibenik, widok na mały kościół. Jego miejsce kawę, koktajl bar i dom grill. Oferta koktajli jest doskonała.

Jak dostać się do Šibenik:

Samochodem: Z kierunku północnym, zjazd autostrady A1 (Zagrzeb - Split) przez Šibenik, odległość od zjazdu do centrum miasta 5 km.

Autobusem: Mnóstwo codziennie autobusem z wszystkich większych miastach, takich jak Split, Zadar i nawet Zagrzebiu, jako Šibenik jest koncentrator magistrali dla regionu jest autobus prawie wszystkie mniejsze miasta w regionie.

Samolotem: Najbliższe lotnisko to lotnisko Split, która jest 50 km od Sibenika, (alternatywna Lotnisko Zadar jest 80 km od Sibenika), od lotniska w Splicie jest następujące opcje aby dostać się do Szybenika. (Wszystkie ceny poniżej są przybliżone szacunki, ceny zależą od kilku czynników, jak pory roku, dni podróżowania itp.)

Autobus, wziąć lokalnym autobusem (nr linii. 37), pozostawiając w przed lotniskiem i przejść do Trogiru, od stacji Trogir autobusowego masz względne częste autobusy do Szybenika. Koszt wyjazdu około 80 Kuna / os. Trasa alternatywna jest podjęcie lotniska autobusem do Splitu, a następnie wykonaj jedną z szybciej autobusów z dworca autobusowego w Splicie do Sibenika.

Taxi, taksówki z lotniska w Splicie do Sibenika i wybrzeże aplikacji. 600-700 kun

Zarezerwowany tylko transfer, 1-3 osoby wokół 450-500 Kuna, 4-8 osób 600-700 kun.

Joomla SEF URLs by Artio
FaLang translation system by Faboba