Accommodation in Croatia

Book your holiday apartment directly from property owners

Domy i apartamenty w Chorwacji
Basen Zwierzę domowe
Pralka do prania Sauna
Zmywarka TV-satelitarna/kablowa
Łóżeczko dziecięce Teren zamknięty
Widok na morze/jezioro Internet

Wakacje i wczasy Primosten, apartamenty Primosten Chorwacja

Primošten to z pewnością najbardziej atrakcyjny cel turystyczny w regionie. Znajduje się on 28km Południowy od Szybenika. Primošten po raz znajduje się na małej wyspie w bezpośrednim sąsiedztwie lądu - to nadal jest, jednak rozprzestrzenił się na ziemi, bo miasto urósł za granice wyspy oczywiście. Jest otoczony przez siedem małych wysp. Jedyna w swoim pięknem, Primošten pozostawia nikogo obojętnym. Co skąpy natura nie przewiduje, pracowici ludzie stworzyli sami, i uczynił Primošten jeden z najbardziej atrakcyjnych miejsc na Adriatyku. Jest znany ze swoich rdzennych kamienne domy, kościoły i wąskimi uliczkami, które tworzą doskonałą harmonię między przeszłością a teraźniejszością - i oczywiście dla swoich przyjaznych ludzi.

Bogata historia Primošten sięgają do 7 wieku pne kiedy pierwsi mieszkańcy przybyli do tego regionu. Po raz pierwszy nazwa pojawiła Primošten był w roku 1564. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Miasto było położone na wyspie i jest mostem z lądem. Z tego powodu miejscowi nazwali Primošten na osiedlenie się, na cześć chorwackiego czasownika premostiti ust do zakresu). W czasie inwazji tureckiej w 1542 roku, wyspa była otoczona murem z wieżami i mostu ruchomego podłączony do lądu. Kiedy Turcy wycofali się most został zastąpiony przez nasyp. Osada otrzymała swoją obecną nazwę w roku 1564.

Primosten-1

Historia Primošten i jego mieszkańców opowiada historie rolnictwo i hodowlanych, ponieważ są to główne działalności gospodarczej przez długi okres czasu. Primošten Dzisiaj jest wszystko o turystyce, która zaczęła się rozwijać w połowie XX wieku. Primošten szybko stał się jednym z wiodących ośrodków turystycznych na wybrzeżu Adriatyku. Znalezienie zakwaterowania w Primošten w szczytowym okresie sezonu letniego w sierpniu może być trudne zadanie, ponieważ niektórzy z nas nauczyli, więc najlepsze co możesz zrobić, to przygotować z wyprzedzeniem. I przygotuj się na zafascynowany unikalnej śródziemnomorskiej atmosfery, architektury średniowiecznej, wąskimi uliczkami, krystalicznie czyste morze, świerszcze gorące, cienistych lasów sosnowych i słonecznych plaż.

Co do hoteli w Primošten jest kilka do wyboru. Na półwyspie Raduša, na północ od miasta w lesie sosnowym, znajdują się hotele i kamienistymi plażami. Słyszeliśmy kilka dobrych słów o Hotel Zora, dlatego zachęcamy do wypróbowania. Z drugiej strony, zakwaterowanie w hotelu w Primošten ma coś do zaoferowania nawet dla tych z Państwa, którzy lubią spędzać lato nago. Istnieje plaża na południowym brzegu Primošten, u podnóża wzgórza Kremik, w ukrytej zatoczce, więc będziesz miał swoją prywatność przy jednoczesnym nagą kąpiel w Adriatyku.

Primosten-2

W większości są to małe hotele, w bezpośrednim sąsiedztwie miasta, w najlepszej części wybrzeża otoczone lasami sosnowymi i prawie każdy pokój w hotelach Primošten posiada widok na morze i plażę. Piękne plaże rozciągają się wzdłuż całego półwyspu, a tam chodnik przez las sosnowy, jeśli chcesz szukać śródziemnomorskich ziół do domu z. Jedna strona półwyspu ma skalistą, a druga strona ma przepiękne plaże żwirowe.

Kwatery prywatne w Primošten jest bardzo wszechstronny. Istnieją liczne pokoje i apartamenty w Primosten, które uczynią każdy turysta szczęśliwy. Istnieją również wille w Primosten iw okolicy, do wynajęcia. Ludzie w Primosten są bardzo zaangażowani w turystykę i wszystko to co się z nim. Kochają swoje miasto i zrobią to kochasz też. Możesz przeglądać żywe, małe sklepy i sklepy z pamiątkami rozsianych po ulicach można też zanurzyć się w atmosferze sportów letnich lub szukać rozrywki w wielu formach - dla dzieci czy dorosłych. Celem jest zadowolenie gości i zapewnić im niezapomnianych wspomnień z Primošten.

Miłośnicy Kemping również znajdą swoje miejsce w tłumie letnim jako kemping w Primošten ma wiele do zaoferowania w tej dziedzinie też. Używamy usłyszeć niektórzy mówią, że Primošten to raj dla turystów, którzy preferują camping. Nie próbowałem tego jednego, jak my jedno, że wolą oglądać się w hotelu, a nie obozu.

Poza turystyką, Primošten znany jest również z produkcji oliwy z oliwek i wina. Primošten jest domem dla słynnego wina Babic. Winorośl w tym regionie uprawiane są od 8 wieku pne Pewnie nie wiesz, ale w latach trzydziestych 20. wieku, miasto Paryżu pił wina i szampana z regionów Sibenik. Od połowy lat 15 i do końca 19 wieku z nieuniknionych wzlotów i upadków z powodu wojen, plantatorów i winiarzy obszarze Šibenik County były europejskich notabli wina. W tym czasie wino z tego obszaru była eksportowana w dużych ilościach do Włoch, Francji i Austrii. Šibenik było wino chorwackie i europejskie super-moc. W drugiej połowie 20. wieku w uprawie winorośli na obszarze Šibenik został przywieziony do skraju przepaści, gdy industrializacja rozpoczęła.

Tak więc, oprócz picia dobrego wina i pyszne jedzenie przed i po kąpieli w Adriatyku, co jeszcze możesz zrobić? Cóż, można odwiedzić winnice Bucavac jeśli jesteś zainteresowany, aby zobaczyć swoją unikalną kompozycję. Istnieje tendencja do włączenia tego winnicę na Listę Światowego Dziedzictwa list i czy to rzeczywiście się dzieje, winnice Bucavac będzie drugim winnice na świecie chroniony przez UNESCO.

Primosten

Istnieje kilka starych kościołów, takich jak St George Church z 15 wieku, w starej części Primošten. Tak, po całym dniu zwiedzania stare domy i kościoły, być może będziesz zainteresowany przeciwnie - bawi. Będziesz miło wiedzieć, że Primošten ma jedną z najstarszych i największych i najlepszych klubów w Chorwacji. Każdy entuzjasta strona z Chorwacji lub tych, którzy odwiedzili Chorwację z tą intencją wie o klubie Aurora. Przyznajemy, że nie spędzamy część godzin partyjnych tam. Czasy Fun!

Jeśli lubisz spacerować godzinami, będziesz cieszyć się spacerami na przepięknym wybrzeżu Primošten. Po tym wszystkim, trzeba poćwiczyć po tym wszystkim jedzenie i wino trzeba było. Oczywiście zawsze można popływać, to piękna latem na wybrzeżu. A jeśli nie boisz się, nurkować, ponieważ jest to okazja do zwiedzania jednego z najpiękniejszych podwodnych światach bogatych w jaskinie, rafy, pozostałości statków i kto wie co jeszcze kryje się tam. Można nawet znaleźć skarb jakiegoś. W przeszłości było dużo piratów przechodzących przez ten obszar, w drodze do Kornati, gdzie lubił się ukryć przed władzami.

Ach, Kornati .. Jest to jeden z dwóch parków narodowych w pobliżu Primošten, które trzeba odwiedzić. Drugi to Plitvice. Oba są unikalne w swym pięknem i zarówno zostawię was bez tchu. Jeśli jednak są jak my i wolę morze niż wpadniesz głowę over heels na Kornati. Ale to już inna historia do opowiedzenia. Stay tuned i cieszyć się razem w Primosten!

Joomla SEF URLs by Artio
FaLang translation system by Faboba