Accommodation in Croatia

Book your holiday apartment directly from property owners

Domy i apartamenty w Chorwacji
Basen Zwierzę domowe
Pralka do prania Sauna
Zmywarka TV-satelitarna/kablowa
Łóżeczko dziecięce Teren zamknięty
Widok na morze/jezioro Internet

Południowa Dalmacja rozciąga się od Gradas do granicy z Czarnogórą, część nadmorskiej drodze przeszedł koryta Bośni i Hercegowinie Neum (jedyne nadmorskie miasteczko w Bośni). Przejście jest zwykle łatwego, chociaż można polecić pobyt w pędzącym z limitem, jak regulatory prędkości są częste na 10 km koryta terytorium Bośni.

Krajobraz w południowej Dalmacji, jest wyjątkowo piękna, w większej części dość wysokie kaskadowych gór aż do morza, pozostawiając niewiele miejsca na ingerencję człowieka w kategoriach miast i infrastruktury. Wyspa Korcula i Peljecas Półwysep są dobrze znane miejsca do uprawy winorośli.

Większość ludzi połączyć turystykę i Południowej Dalmacji z Dubrownika, co nie dziwi, ponieważ miasto jest znany na całym świecie. Ale Południowa Dalmacja to więcej niż zwykły Dubrovnik wszystkie nadbrzeżne miasta jak miasta na Peljecas a wyspa ma kilka doskonałych plaż i wielu z nich także kilka całkiem ładne hotele, oczywiście nie ma ofertę kulturalną, który może się równać jeden w Dubrowniku, ale w kategoriach relaksu są na pewno się opłaca biorąc pod uwagę jako alternatywa.

Dubrovnik-(4)

Miasta, aby odwiedzić na wakacje

Orebic jest położony na południowo-zachodniej części półwyspu Pelješac, bezpośrednio przez miasto Korcula na wyspie Korcula, częste prom żeglarstwo łączy dwa miasta. Miasto zostało kurort od dziesięcioleci, co znajduje odzwierciedlenie w zróżnicowanej który obejmował kilka kempingów i hoteli, jak również wiele prywatnych mieszkań.

Lumbarda mieści się po stronie południowo-wschodniej Wyspa Korcula, miasto słynie z pól winiarskich oraz doskonałych piaszczyste plaże w okolicy. Prawie wszystkie 1200 osób mieszkających w danym mieście są w jakiś sposób zaangażowany w branży turystycznej, większość z nich w stosunku do innych zakwaterowania w branży restauracyjnej lub wycieczka.

Miasto Korčula zwana jest również mały Dubrownik, niektórzy uważają, że światowej sławy podróżnik Marco Polo urodził się tutaj, więc nawet ma swoje własne muzeum w mieście. Stare miasto jest położone na półwyspie otoczonym częściowo fortyfikacji. Główne części hotelowej znajdują się w zatoce obok starego miasta, kwatery prywatne jest dostępny we wszystkich częściach miasta.

Dubrownik jest centrum południowej Dalmacji i najczęściej odwiedzanym miastem w Chorwacji, fortyfikacji, mury Dubrownika, która otacza ochroną UNESCO starówkę to trzeba zobaczyć dla każdego, kto co wakacje w tym obszarze. W centrum miasta, a także Lapad część miasta ma wiele hotele, kwatery prywatne są dostępne w obrębie murów i we wszystkich innych częściach miasta, stare miasto zakwaterowanie może być nieco pricy ale niepowtarzalna atmosfera uzasadnia cenę.

Korcula (3)

Cavtat to niewielka miejscowość 15 km na południe od Dubrownika, miasto jest doskonałą bazą wypadową na wakacje w południowej Dalmacji, od Cavtat ma doskonałe połączenie do Dubrownika albo z autobusem lub statkiem. Miasto ma zakwaterowanie, obejmującej całość; pierwsze miejsce jest 5 gwiazdkowy hotel Chorwacja.

Mlini położony jest 10 km na południe wschód od Dubrownika, małe miasto jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na wybrzeżu Chorwacji, którzy nie udaje się spędzić odprężające wakacje tutaj będą mieli trudny czas robi to wszędzie.

Inne miasta i info na wakacje w środkowej Dalmacji

Blato, Brijesta, Brna, Brsecine, Gruda, Koločep, Lovište, Lopud, Molunat, Račišće, Saplunara, Sobra, Sipanska Luka, Zaton Veliki, Viganj

Oferta kulinarna w południowej Dalmacji, szczególnie w Dubrowniku jest jednym z najlepszych można znaleźć w Chorwacji, ale absolutny top restauracja znajduje się w mieście Ston na półwyspie Pelješac, 60 km na północ od Dubrownika.

Tereny w okolicy Dubrownik mają najwyższą gęstość 5 gwiazdkowe hotele i luksusowe wille w Chorwacji, tutaj możesz znaleźć 500 m2 wille z basenem i wspaniałe widoki na Adriatyku.

Joomla SEF URLs by Artio
FaLang translation system by Faboba