Accommodation in Croatia

Book your holiday apartment directly from property owners

Domy i apartamenty w Chorwacji
Basen Zwierzę domowe
Pralka do prania Sauna
Zmywarka TV-satelitarna/kablowa
Łóżeczko dziecięce Teren zamknięty
Widok na morze/jezioro Internet

Wakacje i wczasy Novigrad, apartamenty Novigrad Chorwacja

Powierzchnia Novigrad już zamieszkany w czasach starożytnych, które widać z wielu zabytków i stanowisk archeologicznych. W dokumentach, Novigrad jest również wymieniany jako Civitas Nova w IX wieku, a Emona i Emonia i Aemonia w XII wieku.Novigrad położony jest na niewielkim półwyspie i ma bardzo żyzne ziemie za sobą.Dlatego to było na skrzyżowaniu historycznych wydarzeń. Miasto było najsilniejszym od VIII do IX wieku, kiedy przychodzi kulturę europejską za panowania księcia Jana, ale z powodu chorób i wojen to stagnacji z XVI - XVII wieku. Novigrad był pod Bizancjum, francuskim, niemieckim, weneckich napoleońskich, austro-węgierskie i włoskie wpływ całej historii, które można zobaczyć w wielu zabytkowych budynków.

Miasto jest położone na północno-zachodnim wybrzeżu półwyspu Istria, 25 km od granicy Słowenii. Ma około 4 000 mieszkańców. Większość z nich to Chorwaci, ale są też dużo Włochów, Serbowie, Albańczycy, Słoweńcy, itp.
novigrad
Noclegi w mieście:

W Novigrad znajdują się 4 hotele, Hotel Maestral (4 gwiazdki), Hotel Nautica (4 gwiazdki), Hotel Laguna (3 gwiazdki) i Hotel Emonia (1 gwiazdka), kilka pól namiotowych w okolicy i kilka emerytur. Ale najbardziej popularny rodzaj zakwaterowania w Novigrad jest oczywiście prywatne apartamenty, które można znaleźć w całym mieście i wokół niego.

W okolicy liczne luksusowe wille z basenem można znaleźć.

Rzeczy do zobaczenia - zabytki w Novigrad:

Kiedy jesteś w Novigrad, to na pewno trzeba zobaczyć, co następuje:

Miasto portowe Mandrač - w całej historii jego był ośrodkiem życia Novigrad, kiedy to mała wioska rybakiem. Pozostał port rybacki i nadal łączą ludzi do morza. To jest teraz najważniejsze symbole Novigrad.

Gallerion - w swoich eksponatów, można zobaczyć stare marynarkami wojennymi Cesarstwa Austro-Węgierskiego, Świat thr najważniejszych stoczniowcy w tym czasie.

Patrician Pałac Rigo - należał do wieku Rigo rodziny. Dla wieku były na najważniejszych stanowiskach w mieście i byli przedstawiciele szlachty miasta. Ten budynek jest przykładem "środkowoeuropejskiego baroku". Dzisiaj, na ziemi, jest Rigo galeria z nowoczesnym wnętrzu sztuki.

Stare centrum miasta - w obrębie murów miejskich, można znaleźć wiele interesujących zabytków w celu uzyskania informacji, takich jak sarkofag z początku chrześcijaństwa w parku diecezji Novigrad firmy, budynki z elementami gotyckimi od wpływów Wenecji, późno biforium gotycki, kilka średniowiecznych kościołów itp.

Wśród innych zabytków i budynków, nie przegap zobaczyć mury miasta, muzeum, lapidarium z kolekcji z wczesnego średniowiecza, w tym dobrze zachowane cyborium Mauritius od końca wieku 8, rzadkim przykładem wczesnej sztuki karolińskiej w regionie, w dzwonnica, kościół św Pelagiusz i św Maksymiliana i wiele wiele innych.

Novigrad.JPGNovigrad-8.JPGNovigrad-6.JPGNovigrad-3.JPGNovigrad-4.JPGNovigrad-1.JPGNovigrad-5.JPGNovigrad-7.JPG

Gdzie zjeść w mieście:

W Novigrad i na jej obszarze znajdują się liczne restauracje, pizzerie i snack-bary.Podobnie jak w innych miastach w Istrii i innych części chorwackiego wybrzeża znajduje się wiele restauracji, serwujących typowe dania z owoców morza, takich jak ryby, kalmary, kraby, muszle, etc połączeniu z bardzo szczególnym smaku oliwek, ale również potrawy z mało nieco bardziej Istrii smak kontynentalny z truflami za przykład. Wino Istrii jest również bardzo znany, zwłaszcza malvaziji i Pinnot.

Joomla SEF URLs by Artio
FaLang translation system by Faboba