Accommodation in Croatia

Book your holiday apartment directly from property owners

Domy i apartamenty w Chorwacji
Basen Zwierzę domowe
Pralka do prania Sauna
Zmywarka TV-satelitarna/kablowa
Łóżeczko dziecięce Teren zamknięty
Widok na morze/jezioro Internet

Zagreb_2Continental Chorwacja lub Chorwacja śródlądowych, jak nazywana jest także to na pewno nie najbardziej znana część Chorwacji, która jest faktycznie szkoda, jak kontynentalnej części Chorwacji rzeczywiście ma zadziwiającą naturę do zaoferowania.

Kontynentalnej części Chorwacji w zasadzie obejmuje wszystkie obszary lądowe na wschód od Dynarskie Alpy, która między innymi obejmuje północno wschodnia część odrobina stolicę Chorwacji Zagrzeb i "jedzenie Kameralnej" z Chorwacji, Slawonii.

Najbardziej znanym miejscem w kontynentalnej Chorwacji jest poza wątpi Parku Narodowego Jezior Plitwickich, który znajduje się w Lika County, w pobliżu granicy z Bośnią. Park Narodowy został wpisany w listę UNESCO do dziedzictwa przyrodniczego świata. 300 km2 duży park narodowy jest otwarty przez cały rok, każdy z 4 sezonu oferuje unikalne doświadczenie przyrody.

Miasta, aby odwiedzić na wakacje

Zagrzeb stolica Chorwacji z ponad 700.000 inhibitorów także największym miastem w kraju; Zagrzeb ma piękną historyczną starą część miasta, a także wiele zabytkowym budynku w centrum miasta. Główną formą zakwaterowania w Zagrzebiu jest hoteli, które można znaleźć we wszystkich kategoriach, jako alternatywa istnieje również ograniczona liczba prywatnych apartamentach zarówno dla krótkich jak i na wynajem długoterminowy. Inną alternatywą jest schroniska, kilka ostatnich latach coraz więcej schroniska została otwarcie dość blisko centrum miasta.

Zagreb (2)

Osijek to największe miasto we wschodniej części Chorwacji, z populacją około 110.000 Miasto położone jest na prawym brzegu rzeki Drawy. Do najważniejszych zabytków w mieście należą do głównego placu, Trg Ante Starcevica, Tvrđa 18-ty wieczna forteca zbudowany przez imperium Habsburgów. Opcja Noclegi w mieście jest ograniczony do kilku hoteli i kilku prywatnych mieszkaniach.

Plitvice, to więcej niż zwykły park narodowy Plitvice, natura również w obszarach poza parku jest naprawdę piękny przykład Zaledwie kilka kilometrów od parku narodowego jest małe miasteczko o nazwie San Korana, tutaj masz kwatery prywatne opierać się na brzegu rzeki i wodospady małych.

Plitvice (6)

Inne miasta, które mogą być interesujące

Samobor, który ma bardzo ładne stare miasto zamek i kilka innych zabytków

Vukovar, Varazdin, Bjelovar, Karlovac i przegrał z małych miasteczek.

Hotele są ograniczone we wschodniej części Chorwacji, a większość z nich jest z niższej kategorii. Kwatery prywatne znajdują się w niewielkiej liczbie w prawie wszystkich miast we wschodniej części Chorwacji

Oferta kulinarna w kontynentalnej części Chorwacji

Slavonia jest główny obszar rolniczy w Chorwacji, więc tutaj można znaleźć wiele lokalnych delikatnych takich jak pikantne kiełbaski Slavonian, domowej roboty śliwowicy i Medica ust rakija z miodem).

Joomla SEF URLs by Artio
FaLang translation system by Faboba